Jeśli jesteś amatorem ogrodnictwa, to z pewnością brałeś już pod uwagę budowę szklarni. Owszem, takie przedsięwzięcie może otworzyć mnóstwo możliwości. Hodowanie egzotycznych roślin na własnym podwórku? Świeże owoce i warzywa w zimę? Korzystając ze szklarni można zapewnić sobie dostawę zdrowej żywności przez cały rok, wystarczy zainwestować w nią odrobinę pieniędzy i czasu. Nie jest to jednak sprawa, do której można podejść pochopnie – wymaga ona przemyślanego planu i zaangażowania.
Na jaki typ szklarni postawić?
Jakkolwiek ironicznie to nie zabrzmi – szklarnie ze szkła powoli wypierane są przez inne materiały. Mowa tutaj przede wszystkim o tworzywach sztucznych, których wyspecjalizowane wariacje mogą zastąpić niemal wszystko. Najlepiej sprawdzi się poliwęglan na szklarnie, który wykazuje podobną przepuszczalność promieniowania, co zwykłe szkło, będąc jednak tańszym i wytrzymalszym. Warto również wspomnieć, że poliwęglan na szklarnie stanowi doskonały izolator, co jest bardzo pożądane w przypadku szklarni. Przy pomocy tego tworzywa, można z łatwością zapewnić stabilne warunki temperaturowe, nie wydając setek złotych na wentylację pomieszczenia.
Uszkodzenia szklarni – jak sobie z nimi radzić?
Szklarnia powinna być wzmocnioną konstrukcją. Niektórych sytuacji nie da się przewidzieć, dlatego nawet dzieci grające w piłkę na podwórku mogą wyrządzić jej szkody. Aby mieć pewność, że nic się nie stanie, dobrze jest stosować te materiały, które cechują się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
Be the first to comment on "Sekrety najlepszych szklarnia"