Teoretyczne elementy szkoleń ze stylizacji rzęs

Każde kosmetyczne szkolenie składa się z dwóch części. Pierwsza jest teoretyczna i polega na wykładach, druga – praktyczna koncentruje się wokół umiejętności, z jakimi kosmetyczka powinna pojawić się w salonie. Na czym polega teoria podczas takich kursów?

Teoria ma wpływ na praktykę, czyli stylizacja rzęs kurs dla początkujących

NA początku każdego kursu, powinnyśmy zyskać podstawowe informacje o rzęsach oraz poznać fazy wzrostu rzęs naturalnych. W tym etapie szkolenia na pewno też zostaną nam przedstawione zasady BHP i sanepid. Dalej kilka elementów bez których praca z rzęsami nie byłaby możliwa. Czyli wprowadzenie w rzęsy syntetyczne i ich porównanie z rzęsami z naturalnego włosia. Kolejne elementy to przeciwwskazania do wykonania zabiegu, przygotowanie stanowiska pracy stylistki i przygotowanie klientki do zabiegu. Kolejne elementy stylizacja rzęs kurs to już podstawy praktyczne, jednak jeszcze bez samej praktyki.

Więcej dowiesz się na: https://lashdesign.pl/.

Jak w praktyce pracuje stylistka rzęs

W drugim etapie kursu teoretycznego, będziemy mieć do czynienia z omówieniem produktów i narzędzi wykorzystywanych do zabiegu i omówieniem rodzajów rzęs dostępnych na rynku pod kątem grubości, długości i skrętu. To miejsce na szczegółową analizę kształtu oka oraz dobranie odpowiednich rzęs. Na koniec elementy wykończeniowe czyli zasady profesjonalnego i bezpiecznego przedłużenia rzęs krok po kroku, uzupełnienie rzęs i rzecz bardzo istotna, a pomijana na wielu szkoleniach, czyli profesjonalne zdjęcie przedłużonych rzęs. Każdy kurs teoretyczny powinien kończyć się omówieniem zasad pielęgnacji przedłużonych rzęs.

Be the first to comment on "Teoretyczne elementy szkoleń ze stylizacji rzęs"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*