Co można zyskać, pijąc zieloną herbatę z prażonym ryżem?

Zielona herbata ma nieco inne właściwości w zależności od odmiany. Jedną z takich odmian jest herbata Genmaicha. Charakteryzuje się głębokim, delikatnym i nieco gorzkawym smakiem. Równocześnie ma ciekawy, orzechowy aromat. Wiele osób decyduje się na tę zieloną herbatę, gdyż oferuje nieco mniej intensywny smak niż wiele innych odmian. Dodatkowo przy każdym zaparzaniu można uzyskać nieco inny aromat. Powstaje ona przede wszystkim z herbaty Sencha. Do jej przygotowania wykorzystywana jest także Bancha. Charakterystyczną cechą Genmaicha jest także to, że występuje w niej prażony ryż.

Jaki napar można uzyskać z herbaty Genmaicha?

W zależności od sposobu przygotowania naparu można uzyskać nieco inny smak zielonej herbaty. Porcję Geinmachy można zaparzać nawet trzy razy. Za każdym razem uzyska się nieco inny aromat naparu. To jeden z atutów tej odmiany. Natomiast pierwsze zaparzanie powinno być realizowane w temperaturze około 70 stopni C. Z tego powodu woda po zagotowaniu powinna być odstawiona na siedem do dziesięciu minut. Dla uzyskania bardziej wyrazistego smaku herbaty można zdecydować się na drugie parzenie przez około osiem minut. W ten sposób uzyska się bardziej wyrazisty i bogatszy smak. Oczywiście to jak przygotowana zostanie herbata Genmaicha, zależy od indywidualnych preferencji.

Co zapewni herbata Genmaicha?

Herbata Genmaicha podobnie jak inne odmiany zielonego naparu jest w stanie zapewnić wiele krótkoterminowych i długoterminowych korzyści. W krótkim czasie po wypiciu można zmniejszyć odczuwane zmęczenie, czy stres. Natomiast wiele osób sięga po taką herbatę w celu uzyskania długoterminowych korzyści zdrowotnych. Do podstawowych zalet Geinmachy można zaliczyć to, że jest w stanie zapewnić poprawę krążenia. W ten sposób w dłuższym okresie można ograniczyć ryzyko występowania, choćby zawałów serca, czy miażdżycy tętnic. Lepsze krążenie to także możliwość ograniczenia ryzyka występowania zakrzepów. Równocześnie zaraz po spożyciu herbaty można obniżyć ciśnienie krwi.

Be the first to comment on "Co można zyskać, pijąc zieloną herbatę z prażonym ryżem?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*