Medycyna estetyczna – jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?

Coraz popularniejsza medycyna estetyczna sprawia, że każda kobieta może długo cieszyć się młodo wyglądającą skórą. Wielość zabiegów to możliwość wyboru takiego, który idealnie wpisuje się w indywidualne potrzeby. Do tych, którym panie decydują się poddawać naprawdę często zalicza się między innymi mezoterapia, wypełnianie kwasem hialuronowym, zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej oraz te, których podstawą jest osocze bogatopłytkowe. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

Medycyna estetyczna – czym charakteryzuje się mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg, w trakcie którego w skórę wprowadzane są precyzyjnie dobrane składniki aktywne. Zalicza się do nich między innymi witaminy, kwas hialuronowy, mikroelementy, aminokwasy. Ich kompozycja jest zawsze dobierana indywidualnie po to, aby maksymalnie odpowiedzieć na potrzeby skóry osoby, która zdecydowała się z zabiegu skorzystać. Dzięki mezoterapii można skutecznie zahamować, a w niektórych przypadkach również odwrócić wiele zmian, które pojawiają się w skórze, a które są wynikiem działania takich niekorzystnych czynników, jak stres, zanieczyszczenie powietrza czy nadmierne opalanie się. Dzięki mezoterapii skóra odzyskuje gęstość, staje się bardziej napięta, skutecznie pobudzone zostają wszystkie zachodzące w niej procesy regeneracyjne. Zabiegiem można objąć nie tylko twarz, ale również szyję, dekolt, a nawet skórę głowy, wykorzystując jako metodę walki z nadmiernym wypadaniem włosów.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – dlaczego to dobry wybór?

Wśród chętnie wybieranych zabiegów znajduje się także ten z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jego atutem jest zerowe ryzyko jakichkolwiek reakcji alergicznych. Osocze, które trafia pod skórę pochodzi bowiem z własnej krwi osoby korzystającej z zabiegu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowe skutecznie regeneruje komórki, stymuluje je do namnażania, pobudza mikrokrążenie, a także – co bardzo ważne – wzmaga produkcję kolagenu. W efekcie skóra zostaje zregenerowana, odmłodzona, poprawia się jej napięcie i gęstość. Zabieg jest w pełni bezpieczny i należy się go w ogóle obawiać.

Be the first to comment on "Medycyna estetyczna – jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*