Czy opłaca się wynajmować koparkę?

Koparka to obok ładowarek, wywrotek i spychaczy najczęściej używana maszyna służąca przede wszystkim do tworzenia wykopów. Roboty ziemne w większości wykonuje się mechanicznie, toteż koparki są bardzo popularne. Ponadto zawód operatora koparki jest bardzo pożądany i coraz popularniejszy.

Wynajem koparki ale jakiej?

Podejmując decyzję o wynajęciu koparki najpierw zobaczmy i porównajmy oferty rynkowe. W zależności od zadania jakie ma spełniać machina montuje się odpowiedni osprzęt. Jeżeli potrzebujemy wykonywać prace na dużych powierzchniach i głębokościach potrzebna będzie koparka przedsiębierna. Jest ona dostosowana do pracy przy dużych objętościach, zjeżdża do poziomu wykopu. Koparka podsiąbierna natomiast używana jest na małych powierzchniach, zazwyczaj tam gdzie nie może wjechać przedsiębierna. Jeszcze innym przypadkiem są prace wydobywcze, gdzie trzeba coś przenieść np.: wydobycie gleby z podmokłych terenów. Wtedy na pewno potrzebny będzie wynajem koparki chwytakowej. Wyposażona jest w specjalny chwytak, który zaciskając się, pod wpływem swojego ciężaru zagłebia się w ziemię. Więcej na https://slktransport.pl/oferta/wynajem-maszyn-budowlanych-i-wywrotek/

Wynajem koparki – plusy

Nie zawsze praca na własnym sprzęcie jest opłacalna. Wynajem koparki ma swoje zalety:

  1. Idealne rozwiązanie w przypadku wykopów na małą skalę
  2. Dla osób prywatnych, potrzebujących jednorazowej usługi, dużo tańsze
  3. Nie potrzeba robić specjalistycznych uprawnień
  4. Profesjonalne wykonanie przez wykwalifikowanych operatorów
    Wydatki na usługi budowlane w postaci pracy koparki dużo bardziej się kalkulują, są przeznaczone dla tych, którzy nie mają zamiaru kupować samemu sprzętu i używać go kilka lat.

Be the first to comment on "Czy opłaca się wynajmować koparkę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*