Kiedy potrzebne nam będą wkładki ortopedyczne?

Czasami, gdy musimy wybrać buty, zastanawiamy się, dlaczego jest nam niewygodnie. Kupiliśmy na przykład obuwie bardzo drogie polecane przez specjalistów, ale w praktyce jednak daleko będzie nam do komfortu. Przyczyną może być po prostu niedopasowanie butów do naszej stopy. Wszystko zależy od tego, jaką mamy budowę anatomiczną. Zwróćmy też uwagę na to, że nasze ciało nie jest nigdy symetryczne. Są na przykład osoby, które będą miały znacznie różniące się stopy. Wtedy właśnie przydadzą się wkładki ortopedyczne wykonywane na miarę.

Dlaczego warto postawić na wkładki ortopedyczne?

Oczywiście zawsze podstawową kwestią będzie wygoda. W takich butach będziemy zawsze czuć się komfortowo. Łatwiej będzie nam uprawiać sporty, ale także po prostu chodzić. Zauważmy, że to jak będziemy stawiać stopę, będzie się przekładać, nawet na nasz kręgosłup. Ciężar musi się tutaj rozkładać w naszym ciele równomiernie. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy nawet jeśli chodzi o nasze dzieci. W efekcie potem powstają nawet poważne wady postawy. A przecież tak naprawdę wystarczyło tylko skontaktować się z doświadczonymi wykonawcami, którzy robią na zamówienie wkładki dla sportowców lub dla zwykłych użytkowników. Zamawiane mogą być także wkładki supinujące dla dzieci, które będą korygować długość kończyn. Oczywiście nie zaszkodzi też realizować takie zakupy po konsultacjach z doświadczonym ortopedą.

Z jaką częstotliwością wykorzystywać wkładki ortopedyczne?

Oczywiście bardzo ważna będzie także częstotliwość stosowania tego rodzaju wkładek. Tu na pewno głos musi zabrać doświadczony lekarz ortopeda, który leczy takie wady od wielu lat. Dużo będzie zależało tu od stopnia krzywizny. Czasami są sytuacje, kiedy dzieci muszą nosić takie wkładki praktycznie od rana do wieczora nawet wtedy, gdy przebywają w domu. Rekomenduje się wtedy zakładanie butów, aby jak najszybciej skorygować wady. Zawsze są to jednak kwestie rozpatrywane indywidualnie. Jeżeli jednak skontaktujemy się ze specjalistą, to możemy być pewni, że wkładki będą dopasowane perfekcyjnie.

Be the first to comment on "Kiedy potrzebne nam będą wkładki ortopedyczne?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*