Jak sprawdzić żłobek przed zapisaniem dziecka

Parent holding in hands feet of newborn baby. Baby legs. Legs newborn in parents hand. Selective focus

Wybór żłobka to ważna rzecz, tak ważna iż rodzice wręcz zaczynają niemalże „szpiegować” placówkę, aby się upewnić, że mogą jej zaufać. Inni wręcz przeciwnie – polegają tylko np. na rekomendacjach. Co jest dobrym podejściem?

Wybór żłobka – czy rekomendacja ustna wystarczy?

Uzyskanie rekomendacji ustnych od innych rodziców lub zaufanych osób jest ważne, ale nie zastąpi oceny własnej. Dlatego musisz spojrzeć na miejsce osobiście, aby ocenić, czy spełnia Twoje potrzeby. Oczywiście, każde środowisko opieki nad dzieckiem powinno być czyste, zabezpieczone przed dziećmi i dobrze zaopatrzone w solidne książki i zabawki odpowiednie dla wieku.

Zapraszamy na pierwszekroczki.edu.pl

Inne kwestie do rozważenia w czasie wizytacji żłobka

Kiedy starsze dzieci dzielą tę samą przestrzeń z maluszkami, zabawki z małymi częściami (ryzyko udławienia) powinny być trzymane z dala od młodszych dzieci. Zwróć na to uwagę będąc w placówce. Idealnie byłoby, gdyby niemowlęta i starsze dzieci miały własny obszar.

Jeśli to możliwe, spróbuj odwiedzić te same ośrodki o różnych porach dnia, aby dowiedzieć się, w jaki sposób personel reaguje na dzieci i jaka jest panująca tam rutyna. Być może warto rozważyć pojawienie się bez zapowiedzi kilka razy po zapisaniu dziecka, tylko po to, aby zobaczyć, jak się sprawy mają. Czasami Twoje wizyty potwierdzą, że to miejsce, ten żłobek jest właśnie dla Twojego maluszka, ale czasami – wręcz przeciwnie.

Be the first to comment on "Jak sprawdzić żłobek przed zapisaniem dziecka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*