Jak pozbyć się z nasienia plemników?

Chcesz nadal prowadzić aktywne życie seksualne, ale nie chcesz powiększać rodziny? Wielu mężczyzn zastanawia się nad takimi zagadnieniami, jednocześnie niezbyt preferując tradycyjność środki antykoncepcyjne. Okazuje się, że są zabiegi, które mogą nam tutaj bardzo pomóc. Wystarczy umówić się na wazektomię, a więc zabieg przewidujący przecięcie i podwiązanie nasieniowodów. Warto zauważyć, że jest to zabieg bardzo krótki i absolutnie bezpieczny no i coraz bardziej preferowany w Polsce. Obecnie jest niezwykle popularny w krajach skandynawskich i na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przez kogo może być wykonana wazektomia?

Oczywiście tego rodzaju zabiegi muszą być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Zauważmy, że najpierw musimy oczywiście się bardzo dokładnie zastanowić nad tym, co konkretnie myślimy o antykoncepcji no i oczywiście rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. Wciąż w Polsce panuje wśród mężczyzn wiele różnych mitów, które mówią między innymi, że poprzez taki zabieg można się stać impotentem. Nic jednak bardziej mylnego. Jak zresztą poinformuje nas każdy urolog, ale również zwykły internista, wazektomia polega tylko na przecięciu nasieniowodów. Chodzi bowiem jedynie o to, aby wyeliminować z nasienia plemniki. Zabieg w żadnym stopniu nie będzie wpływać na kondycję seksualną, a także nie rzutuje również na gospodarkę hormonalną.

Czy można przywrócić drożność nasieniowodów?

Oczywiście wielu pacjentów przed wykonaniem zabiegu wazektomii chce również wiedzieć, czy będzie odwracalny. Jak najbardziej wykonuje się takie zabiegi, a występują one pod nazwą reversal. Chodzi tu właśnie o zrealizowanie zabiegu, który ma na celu odtworzenie drożności nasieniowodów. Wtedy jednak niezbędny jest bardzo specjalistyczny sprzęt medyczny. Wykorzystuje się między innymi mikroskop operacyjny no i nici, które są cieńsze od włosa. Jest to zabieg siłą rzeczy o wiele bardziej skomplikowany od samej wazektomii. Wówczas też nad pacjentem czuwa anestezjolog. Warto też zaznaczyć, że po wykonaniu takiego zabiegu szanse na to, że będzie poczęte dziecko, oscylują w granicach od 50 do 80%.

Be the first to comment on "Jak pozbyć się z nasienia plemników?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*