Czym są usługi prawne?

Wizyta w sądzie i wszelkie problemy prawne zawsze spędzają nam sen z powiek, niezależnie od tego, jakiej rangi są to problemy. W każdym przypadku warto skorzystać z pomocy prawnika, który świadczy usługi prawne.

Czym zajmuje się prawnik?

Zakres usług prawnika może być bardzo szeroki, jednak najczęściej każdy specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Wyróżniamy wśród nich specjalistów z zakresu prawa pracy, prawa karnego lub rodzinnego. Zamknięcie się prawnika na jedną dziedzinę gwarantuje nam, że ma on dużą wiedzę z danego zakresu i jest w stanie pomóc w nawet najtrudniejszych sytuacjach.
Niezależnie od specjalizacji prawnik świadczy usługi prawne w zakresie:

– udzielania porad prawnych (zapoznanie się ze sprawą i pomoc w jej rozwiązaniu)

– reprezentacji klienta (spotkanie z klientami, wizyty w sądzie lub urzędzie w imieniu klienta)

– sporządzanie pism (sporządzanie różnej dokumentacji prawniczej)

– negocjacje (wynegocjowanie najlepszych warunków umowy lub rozwiązania sporów)

Chcąc wybrać najlepszego prawnika warto poszukać informacji w sieci i zasięgnąć opinii innych osób.

Kto może skorzystać z usług prawnika?

Każdy. Tak krótko można by odpowiedzieć na to pytanie. Prawnik świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowym, niezależnie czy są to firmy jednoosobowe, spółki, organizacje lub fundacje. Bardzo często większe firmy i organizacje ściśle współpracują z prawnikiem z danej kancelarii lub zatrudniają swojego na etat.

Ile kosztuje porada prawna?

Jest to pytanie, które nurtuje wielu klientów kancelarii prawnych. Niestety nie ma jednego konkretnego cennika, każda sprawa jest inna. Większa część ceny uzależniona jest od nakładu pracy prawnika. Ważne jest także to przed jakimi organami toczy się sprawa oraz czy toczy się już jakieś postępowanie w tej sprawie. Staż pracy prawnika i prestiż kancelarii także mają wpływ na wysokość wynagrodzenia. Początkującemu prawnikowi zapłacimy mniej niż temu z długim, owocnym stażem pracy. Natomiast prawnikowi ze znanej kancelarii, która szczyci się nienaganną opinią i wieloma wygranymi sprawami będziemy musieli zapłacić dużo więcej.

Be the first to comment on "Czym są usługi prawne?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*