Soczewki kontaktowe na co dzień

Producenci soczewek kontaktowych starają się tworzyć nowe rodzaje produktów i serie, które teoretycznie adresowane są do osób z tymi samymi wadami wzroku, ale ze względu na zastosowane materiały, są bardziej przeznaczone do zadań specjalnych. Przykładem mogą być soczewki Myday, które producent postanowił dodatkowo wyposażyć w skuteczne filtry promieniowania UVA oraz UVB. Sięgając po produkt tej klasy można mieć pewność, że będą one nie tylko wygodne w noszeniu czy zakładaniu, ale bezpieczne dla wzroku i zdrowia samego oka.

Kondycja oka przede wszystkim

Nie dla wszystkich producentów utrzymanie odpowiedniej kondycji oka użytkownika jest najważniejsze. W tych najtańszych produktach zastosowane są podstawowe surowce, które nie gwarantują np. wysokiego stopnia przepuszczalności powietrza, mają niską zawartość wody, przez co wysuszają gałkę oczną. W produktach nowocześniejszych jak Myday zastosowane są specjalne syntetyczne mieszanki silikonu z materiałami hydrożelowymi, bogatymi w wodę i zdolnymi do przepuszczania powietrza.

Szeroki wachlarz rodzajów

Istnieje wiele rozmaitych wad wzroku, a osoby poszukujące soczewek Myday często mogą uskarżać się nie tylko na krótkowzroczność lub nadwzroczność, ale również cierpią chociażby na astygmatyzm. W niektórych przypadkach firmy nie przygotowują produktów dostosowanych do potrzeb takich klientów, ale chociażby w Cooper Vision znaleźć można specjalistyczne soczewki kontaktowe dla każdego.

Be the first to comment on "Soczewki kontaktowe na co dzień"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*