Co można i czego nie powinno się sprzedawać na złom?

Remont starego mieszkania czy budowa nowego lokum wiąże się z powstawaniem różnego rodzajów odpadów. Ich znaczną część z chęcią przyjmie skup złomu. Na prowadzenie tego typu działalności trzeba mieć zezwolenie, ale mnóstwo osób się na to decyduje.

Jak prawidłowo segregować metalowe odpady?

Jeśli mamy wiedzę na ten temat, warto już od samego początku starać się segregować elementy przeznaczone na złom. Przyspieszy to prawidłową wycenę towaru. Ponadto część firm nie bawi się w samodzielne oddzielanie zmieszanych przedmiotów i narzuca klientowi cenę jak za zwykłą stal. Przyporządkowanie konkretnej rzeczy do odpowiedniego rodzaju może być trudne dla niektórych osób. Wtedy powinno się zaufać pracownikom skupu, ale starać się doszkolić w tej kwestii na przyszłość.

Co można zezłomować?

W takim miejscu można sprzedać przedmioty metalowe (aluminium, stal, kolorowe metale) zarówno w całości (np. lodówki, felgi, silniki), jak i w postaci elementów rozbiórkowych i odpadów z produkcji. Opłaca się tu przywieźć żeliwne grzejniki czy wanny. Są one dość ciężkie. Najwięcej pieniędzy przeniesie pozbycie się części wykonanych z mosiądzu bądź brązu. W cenie są również żelazo miedź oraz stal. Więcej na http://miliomet.pl/rozbiorka-i-demontaz/

Czego nie można złomować?

Żaden działający legalnie przedsiębiorca nie może nabyć:
– monet;
– torów kolejowych;
– znaków drogowych oraz innych części składowych infrastruktury drogowej.

Złomowisko – przebieg transakcji

Złom można zawieźć bezpośrednio do skupu własnym środkiem transportu. Tam zostanie on zważony i wyceniony zgodnie z cennikiem. Następnie klient musi zostać wpisany do specjalnego rejestru oraz wypełnić formularz RODO. Końcowym etapem jest przekazanie gotówki sprzedającemu.
Zdarza się jednak, że ktoś nie jest w stanie dostarczyć towaru w odpowiednie miejsce. Przeważnie ma on możliwość zgłoszenia tego np. telefonicznie, a odbiór odpadów ma miejsce na jego posesji. W takiej sytuacji pracownik firmy powinien dowiedzieć się jakiej wielkości kontener musi przywieźć oraz trzeba mu umożliwić swobodny i bezpieczny dostęp do miejsca składowania złomu. Ważne jest podpisanie dokumentu potwierdzającego, że towar jest własnością danej osoby i przekazania go wyznaczonej firmie.

Be the first to comment on "Co można i czego nie powinno się sprzedawać na złom?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*