Nawet jeśli wszyscy filmowcy włożyli w nie całe swoje serce, filmy nigdy nie są idealne tuż po zapisaniu nagrania. Zawsze będziemy mieli kontakt z pewnym zakresem skaz, jest to po prostu nieuniknione. Właśnie w tym celu stosowana jest wyspecjalizowana postprodukcja obrazu, która ma na celu radzenie sobie z tego typu wadliwościami, stopniowo przekuwając surowy projekt w dzieło, które nadaje się do wyświetlenia w telewizji lub w internecie.
Na czym polega postprodukcja obrazu?
Jak sama nazwa wskazuje, postprodukcja opiera się na pracy na już wyprodukowanych materiałach. Filmowcy dostarczają technikom zebrane nagrania, zdjęcia i dodatkowe informacje, a technicy je analizują i myślą nad najlepszym sposobem, aby połączyć cały film w jedną, integralną całość. Zadanie to bywa dość trudne, lecz przy odpowiednim nakładzie pracy, a także kreatywności, można poradzić sobie z nim całkiem dobrze. Kluczem jest tu dobre oprogramowanie do obróbki filmu, a także pewien zakres doświadczenia z tego typu operacjami.
Najważniejsze założenia postprodukcji – co należy mieć na uwadze?
Postprodukcja obrazu u http://fdrstudio.pl/ to proces dość skomplikowany, gdyż obejmuje on główne aspekty filmu. Zdecydowanie najistotniejsza jest tu korekta koloru. Chodzi tu głównie o to, aby zmienić nieco paletę barw na taką, która jest lepiej przystosowana potrzeb naszego filmu, wpisując się w jego klimat i podążając za odgórnie ustaloną estetyką poszczególnych ujęć. Wprawiony filmowiec nie powinien mieć większych problemów z uzyskaniem naprawdę ciekawych, a wręcz fascynujących efektów, wykorzystując zaledwie podstawowe narzędzia edytorskie.