Jakie usługi oferuje księgowość dla firm?

Prowadząc firmę lub spółkę trzeba mieć pewność, że wszystkie dokumenty, faktury i rozliczenia z ZUS zostaną prawidłowo wystawione i wysłane w odpowiednim czasie. To zadanie dla profesjonalistów, czyli księgowych. Nie zawsze jednak księgowość musi zajmować miejsce w firmie, można skorzystać z usług księgowych. A teraz coraz częściej oferowane są usługi księgowe dla spółek. To bardzo dobre rozwiązanie dla spółek, które nie są wielkie lub nie mają fizycznego miejsca, aby mieć swoją księgowość.

Jakie usługi księgowe dla spółek są realizowane?

Zakładając spółkę z o.o. jesteśmy zobowiązani do składania odpowiednich wniosków i rozliczeń, wymaganych dokumentów do urzędów skarbowych, to wszystko w odpowiednim czasie. Takie zadania powierza się księgowym jak BPION, jednak nie zawsze spółki mają możliwość zatrudniania księgowych, z pomocą przychodzą usługi księgowe, które można zakupić już online. Wszystkie niezbędne dokumenty wypełnia księgowość poza-firmowa, która w ramach umowy- usługi wykonuje powierzone zadania. Przy tej praktyce odpowiedzialność bierze księgowość, więc spółki mogą zająć się rozwojem, nie poświęcając czasu na sprawdzanie poprawności dokumentacji. W ramach usług księgowych dla spółek w zadania wchodzą: składanie dokumentów sprzedaży i zakupu, dokumentacji wpłat i wypłat środków przedsiębiorstwa wewnątrz firmy, wypełnianie dowodów rozliczeń z instytucjami i firmami współpracującymi, ewidencjonowanie udziałów w przedsiębiorstwie, spis operacji związanych z magazynowaniem, a także dowody wypłat dla pracowników.

Czym jest pełna księgowość?

Usługi księgowości często w pakiecie oferują: zakładanie planu kont, pomoc przy opracowaniu Polityki Rachunkowości, prowadzenie ewidencji środków trwałych (w tym amortyzacji), wypełnianie deklaracji CIT oraz VAT, a także przesyłanie dokumentów JPK do urzędu skarbowego. Ponadto przygotowywanie wszystkich wymaganych bilansów, rachunków i zestawień. Takie pakiety są wpisywane w pełną księgowość, którą można wykupić jako usługę przygotowaną pod spółki.

Be the first to comment on "Jakie usługi oferuje księgowość dla firm?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*