Soczewki kontaktowe nie dość, że pozwalają korygować wady wzroku, to jeszcze są o wiele wygodniejsze w noszeniu. Nie zsuwają się z nosa, nie uciskają, ani też nie parują, więc zapewniają nam komfort. Poza tym są niewidoczne, więc nikt nie będzie wiedział o naszej wadzie wzroku. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ich noszenie. Tylko jak właściwie należy postępować z soczewkami? Jak wygląda poprawne zakładanie soczewek? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!
Zakładanie soczewek – jakie kroki podjąć na początku?
Wydawać by się mogło, że zakładanie soczewek nie różni się zbytnio od kroków, jakie trzeba wykonać przy zakładaniu okularów, ale to oczywiście nieprawda, ponieważ mamy do czynienia z dwoma bardzo różnymi produktami. Okulary nie mają przecież bezpośrednio kontaktu z naszym narządem wzroku, a soczewki już tak, więc ich zakładanie musi być o wiele rozważniejsze.
Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim, zanim zabierzemy się za zakładanie soczewek, to musimy dokładnie umyć ręce. Sam wybór środka myjącego również nie powinien być przypadkowy, ponieważ najlepiej wykorzystać antybakteryjne, nieperfumowane mydło w płynie. Do osuszenia rąk również warto wybierać ręczniki, które się nie strzępią, ponieważ w ten sposób nie przeniesiemy na nie żadnych pyłów.
Zakładanie soczewek – jak przeprowadzić ich aplikację?
Aplikację soczewek zawsze warto zaczynać od prawego oka, ponieważ z czasem wejdzie nam to w nawyk i będziemy mogli uniknąć pomyłek. Jest to ważne, ponieważ soczewek kontaktowych nie należy stosować zamiennie raz do prawego, a raz do lewego oka. Naszym kolejnym krokiem będzie ostrożne wyjęcie soczewki, a następnie umieszczenie jej na palcu wskazującym i przyłożenie do oka.
Zanim wykonamy ten krok, warto sprawdzić, jaki jest kształt soczewki. Jeśli przypomina miseczkę z idealnie półkulistymi brzegami, to jest w odpowiedniej pozycji i możemy przejść do aplikacji. Jeśli okaże się, że nasza soczewka ma wyginające się krawędzie, a jej kształt przypomina bardziej talerz, to znak, że jest odwrócona na nieodpowiednią stronę i musimy ją przekręcić.
Co ważne, nie możemy tego zbagatelizować, ponieważ po założeniu wywiniętej soczewki będziemy odczuwać dyskomfort, a to na pewno nie wpłynie dobrze na nasze samopoczucie. Sama aplikacja soczewki powinna już przebiegać sprawnie. Wystarczy ręką trzymającą soczewkę delikatnie odsunąć dolną część powieki przybliżyć ją do oka. Następnie kierujemy wzrok do góry, umieszczamy ją na narządzie wzroku, puszczamy powiekę i zamykamy oko. Później czynności powtarzamy z lewym okiem.
Dowiedz się więcej na Mojepierwszesoczewki.pl.
Be the first to comment on "Jak powinno wyglądać zakładanie soczewek?"